Kim jestem?

Gianpio Cappucci. Pochodzę z Włoch, mam 43 lata, jestem tancerzem, nauczycielem i DJem tango. Zacząłem tańczyć tango w 2009 roku po podróży do Argentyny. Przez kolejne 6 lat, aż do 2016 roku Buenos Aires stało się moim domem. Rok 2011 był przełomowy, rozpoczynam współpracę ze szkołą DNI Tango właśnie w Buenos Aires. Przez 5 kolejnych lat tańczę i uczę tam, budując swoje doświadczenie.
Od lutego 2017 mieszkam w Krakowie. Na początku tańczę z Anetą Orlik, wspólnie dopracowując technikę TTC ze szkoły DNI Tango. Poszukuję również nowego spojrzenia na taniec współpracując z różnymi nauczycielami znanymi w Polsce i na świecie. W 2018 roku razem z Anetą tworzymy w Krakowie nową szkołę tango… Volver Casa de Tango.

Jak uczę?

Technika której uczę opiera się na poszukiwaniu opozycji z partnerem. Szukamy jej używając naszego centrum jako połączenia dla nóg oraz objęcia. Dzięki temu otrzymujemy pewny i płynny ruch, subtelnie przekazując potrzebne informacje wewnątrz objęcia.
Jakość w precyzji i dynamice pozwalają swobodnie wyrażać nasze emocje w sposób świadomy wtedy kiedy chcemy i jak tego chcemy.

Gdzie uczę?

Volver Casa de Tango to przytulny dom przy ulicy Barskiej 26 w krakowskich Dębnikach. Jest to miejsce blisko Starego Miasta oraz Kazimierza w sąsiedztwie Wisły do którego prowadzą dobre połączenia komunikacji miejskiej.
Szkołę od 2018 roku prowadziłem wspólnie z Anetą Orlik do końca wakacji 2019. Idą szkoły jest dzielenie się wiedzą oraz współudział w tworzeniu krakowskiej społeczności tango. Nazwa „Volver” oznacza „wracać” – do domu, do przyjaciół, do siebie. Dzielimy się tym uczuciem, aby każdy z was chciał wracać do Volver.